منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • اصول سرمایه گذاری موفق چیست؟ – باشگاه مشتریان آگاه

اصول سرمایه گذاری موفق چیست؟ – باشگاه مشتریان آگاه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اصول سرمایه گذاری موفق چیست؟ - باشگاه مشتریان آگاه

اصول سرمایه گذاری موفق یکی از موضوعاتی است که هر فردی که می خواهد در بازارهای مالی سود کند باید با آن آشنا باشد.سرمایه گذاری موفق به مردم یاد می دهد که چه زمانی و برای چه مدت سرمایه گذاری کنند. در این مقاله تصمیم می گیریم آموزش اصول سرمایه گذاری موفق بیایید پرداخت کنیم


ویدئویی که اصول سرمایه گذاری موفق را ارائه می دهد


سرمایه گذاری چیست؟

از دیدگاه اقتصادی، تخصیص منابع مالی به یک یا چند دارایی مختلف با هدف دستیابی به منابع بیشتر در آینده سرمایه گذاری نامیده می شود. صاحبان سرمایه می توانند منابع مالی خود را در یک یا چند کالا یا دارایی سرمایه گذاری کنند. برخی از محبوب ترین انواع سرمایه گذاری عبارتند از:

 • سهام شرکت
 • اوراق قرضه با درآمد ثابت
 • مسکن
 • زمین
 • طلا
 • یک ماشین
 • انواع کالاهای فیزیکی
 • ارزهای خارجی
 • ارز دیجیتال

همچنین لازم به ذکر است که سرمایه گذاری همیشه دارای سطح مشخصی از ریسک است. هر فرد باید با توجه به شخصیت، سطح تحمل ریسک، هدف سرمایه گذاری، دوره زمانی مورد نظر و مواردی از این دست بهترین نوع سرمایه گذاری را برای خود انتخاب کند.

تعریف سرمایه گذاری موفق

سرمایه گذاری موفق یکی از انواع روش های سرمایه گذاری است. در این روش فرد سعی می کند سرمایه خود را به نحوی کارآمدتر مدیریت کند. یک سرمایه گذار موفق باید علاوه بر اصول سرمایه گذاری موفق، روش های تحلیل بازار (فنی و بنیادی) را نیز بیاموزد. او همچنین باید بتواند از یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب کمک بگیرد. در همین راستا تصمیم گرفتیم اصول سرمایه گذاری موفق را برای شما شرح دهیم.

تعریف سرمایه گذاری موفق

اصول سرمایه گذاری موفق

همانطور که گفته شد، هر سرمایه گذار موفقی باید اصول صحیح سرمایه گذاری را بیاموزد و به کار گیرد. برخی از مهمترین اصول سرمایه گذاری به شرح زیر است:

1- نیاز به آموزش صحیح

تحصیل پیش نیاز سرمایه گذاری است. هرکسی که می خواهد وارد بازارهای مالی شود، ابتدا باید با اصول این بازارها آشنا شود. سرمایه گذاری در بازارهای مالی بدون یادگیری اصول اولیه آن می تواند ضررهای مالی زیادی را برای صاحبان سرمایه ایجاد کند. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل بازار و توسعه یک استراتژی قوی نیاز به دوره های پیشرفته دارد.

مدرسه دانش بازار بورس تمام سطوح دانش بازار سهام را پوشش می دهد و می تواند مسیر روشنی را برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار حرفه ای ترسیم کند. برای مشاهده دوره های آموزشی کلیک کنید:

2- تعیین اهداف و انتظارات

قبل از انجام هر کاری، افراد باید اهداف سرمایه گذاری خود را مشخص کنند. علاوه بر اهداف باید مواردی مانند: مدت زمان سرمایه گذاری، تحمل ریسک سرمایه گذار، میزان سود مورد انتظار و موارد دیگر تعیین شود. پس از مشخص شدن عناصر ذکر شده، افراد می توانند ضمن در نظر گرفتن آنها بهترین بازار را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. به عنوان مثال، افرادی که تحمل ریسک بالایی دارند ممکن است در بازارهای پرریسک مانند ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. صندوق های با درآمد ثابت نیز گزینه خوبی برای افرادی است که به دنبال بازدهی بدون ریسک هستند. اگر فردی تصمیم بگیرد سرمایه کافی برای آینده فرزندانش پس انداز کند، می تواند از بازارهایی که در درازمدت بازده قابل قبولی به او ارائه می دهند کمک بگیرد. اما اگر به دنبال راهی برای کسب سود در کوتاه مدت است، باید روش خود را تغییر دهد. بنابراین با یک بررسی اجمالی به این نتیجه می رسیم که مشخص شدن اهداف، برنامه ها و انتظارات سرمایه گذار تاثیر زیادی در طراحی استراتژی سرمایه گذاری و انتخاب بازار هدف دارد.

3- توجه به دارایی های مولد ثروت

برخی از افراد تمایل دارند از سرمایه خود برای ورود به بازارهای غیرمولد مانند طلا، سکه و ارز استفاده کنند. این روش ممکن است سود قابل قبولی برای شما به ارمغان بیاورد، اما ثروت جدیدی ایجاد نمی کند. در این صورت تنها افزایش نرخ ارز یا قیمت طلا سود به همراه خواهد داشت. در همین حال، سرمایه گذاری در دارایی های مولد به تولید سرمایه جدید کمک می کند.

4- سرمایه گذاری در دارایی های مختلف

هر کسی که اطلاعات کمی از بازارهای مالی داشته باشد می داند که شما نباید تمام سرمایه خود را صرف یک دارایی کنید. یک سرمایه گذار موفق سرمایه خود را در دارایی های مختلف سرمایه گذاری می کند. تشکیل یک سبد بهینه با تنوع مناسب یکی از الزامات یک سرمایه گذاری موفق است. همانطور که گفته شد، انتخاب بازار مناسب برای سرمایه گذاری یکی دیگر از مواردی است که باید در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که انتخاب بازار به اندازه انتخاب دارایی های مناسب و متنوع اهمیت دارد.

5- مشاوره گرفتن از افراد با تجربه

سعی کنید در مورد اقدامات اساسی و مهم خود از افراد با تجربه و حرفه ای مشاوره بگیرید. تحت تاثیر قرار گرفتن از افکار عمومی و تصمیم گیری احساسی یکی از بزرگترین اشتباهات معامله گران است. کمک گرفتن از افراد با تجربه احتمال چنین اشتباهاتی را به حداقل می رساند. به دنبال مشاوره از متخصصان، راه درست سرمایه گذاری را به مبتدیان نشان می دهد.

برای استفاده از خدمات مشاوره سرمایه گذاری آگاهانه کلیک کنید:

6- پشت کردن به احساسات

کنار گذاشتن احساسات هنگام سرمایه گذاری بسیار مهم است. تصمیم گیری احساسی، سوگیری نسبت به برخی دارایی ها و برخی بازارها، علاقه و اعتماد بیش از حد به نظرات برخی تحلیلگران و موارد مشابه، اقدامات اشتباهی است که به دلیل غلبه احساسات بر منطق اتفاق می افتد. تصمیم گیری احساسی می تواند منجر به زیان های جبران ناپذیری برای سرمایه گذاران شود. به همین دلیل توصیه می شود به جای احساسات، بر منطق و دانش علمی تمرکز کنید.

7- کسب اطلاعات دقیق

یکی دیگر از اصول سرمایه گذاری موفق، کسب اطلاعات دقیق قبل از سرمایه گذاری است. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که قبل از سرمایه گذاری در هر دارایی باید اطلاعات مالی شرکت صاحب دارایی را مطالعه کنید. سودآوری شرکت، نرخ فروش محصولات و خدمات، میزان سودی که در سال های اخیر به سهامداران خود ارائه کرده و مواردی از این دست از جمله اطلاعاتی است که قبل از سرمایه گذاری باید بررسی شود. این اطلاعات به سرمایه گذاران کمک می کند تا از تصمیم گیری اشتباه خودداری کنند و ریسک سرمایه گذاری را کاهش دهند.

آخرین کلمه

در این مقاله سعی کرده ایم در اختیار شما قرار دهیم اصول سرمایه گذاری موفق بیایید یکدیگر را بشناسیم در این راستا سرمایه گذاری و سرمایه گذاری موفق را تعریف کرده ایم. همچنین بیان کردیم آموزش صحیح و اصولی، انتخاب بازار مناسب، ایجاد سبد بهینه و متنوع، شناخت اخبار جعلی، عدم تاثیرگذاری بر افراد، مشاوره گرفتن از افراد با تجربه، دوری از تصمیمات احساسی و موارد مشابه از اصول سرمایه گذاری موفق است.. توجه به نکات ذکر شده ریسک سرمایه گذاری را کاهش داده و احتمال موفقیت و سود را افزایش می دهد. امیدواریم مطالب ذکر شده در این مقاله برای شما جالب بوده باشد. در پایان از شما تقاضا داریم نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.