منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • امضای قرارداد ریسک وجوه اهرمی در سیستم های معاملاتی آگاهانه

امضای قرارداد ریسک وجوه اهرمی در سیستم های معاملاتی آگاهانه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
امضای قرارداد ریسک وجوه اهرمی در سیستم های معاملاتی آگاهانه

صندوق های اهرمی برخی از سودآورترین و پرریسک ترین صندوق ها در بازار سهام هستند. این صندوق‌ها عملکردی مشابه صندوق‌های سهام دارند، اما مکانیسم اهرمی به کار رفته در آنها به این معناست که ریسک سرمایه‌گذاری در صندوق‌های اهرمی بیشتر از ریسک صندوق‌های سهامی است. به همین دلیل، معامله گرانی که قصد سرمایه گذاری در این صندوق ها را دارند، باید قرارداد پذیرش ریسک صندوق اهرمی مورد نظر خود را در سامانه معاملات امضا کنند.

این توافقنامه تحت عنوان “پذیرش ریسک صندوق اهرمی” به کاربران نمایش داده می شود و هیچ تضمینی برای بازدهی واحدهای ممتاز صندوق های سرمایه گذاری اهرمی ندارد. در ادامه نحوه امضای این قرارداد را در نسخه تحت وب سامانه معاملات و اپلیکیشن «اساتریدر» آموزش می دهیم.

روش امضای قرارداد پذیرش ریسک صندوق اهرمی از طریق نسخه وب سامانه معاملات دانش

اگر از نسخه وب سیستم معاملاتی Azatrader استفاده می کنید، مراحل زیر را برای امضای قرارداد پذیرش ریسک صندوق اهرمی دنبال کنید:

 • به حساب سیستم معاملاتی آدرس خود وارد شوید online.agah.com که باید انجام شود
 • در صفحه اصلی سیستم وارد قسمت تنظیمات شوید که در کنار نام شما (سمت چپ و بالای تصویر) قابل مشاهده است.
 • در منوی ظاهر شده روی «اطلاعات کاربر» و سپس روی «توافقنامه ها» کلیک کنید.

امضای قرارداد ریسک وجوه اهرمی در سیستم های معاملاتی آگاهانه

 • در صفحه ای که به شما نشان داده می شود، موافقت نامه پذیرش ریسک صندوق اهرمی مورد نظر را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

امضای قرارداد ریسک وجوه اهرمی در سیستم های معاملاتی آگاهانه

 • اطلاعاتی را که روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود را با دقت مطالعه کنید و در صورت موافق بودن گزینه “من متن بالا را خوانده ام و با آن موافقم” را علامت بزنید.
 • در مرحله آخر بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید.

امضای قرارداد ریسک وجوه اهرمی در سیستم های معاملاتی آگاهانه

هنگامی که این مراحل را طی کردید، می توانید سهام اهرمی را خریداری و بفروشید.

نکته: در صورتی که قرارداد مذکور را امضا نکرده باشید و تصمیم به خرید واحدهای این صندوق داشته باشید، با خطای «قرارداد امضا نشده» مواجه می شوید. پس از مشاهده این خطا، روی گزینه “مشاهده توافقنامه” کلیک کنید تا توافق نامه مربوطه نمایش داده شود.
امضای قرارداد ریسک وجوه اهرمی در سیستم های معاملاتی آگاهانه
پس از بررسی نکات مندرج در توافق نامه، بر روی گزینه های «متن بالا را خوانده ام و موافقم» و سپس «تأیید» کلیک کنید. پس از انجام این مراحل می توانید سفارش خود را ثبت کنید.

امضای قرارداد ریسک وجوه اهرمی در سیستم های معاملاتی آگاهانهروش امضای قرارداد پذیرش ریسک صندوق اهرمی از طریق اپلیکیشن آساترادر ​​موهان

اگر از برنامه Asatrader استفاده می‌کنید و قصد امضای قرارداد پذیرش ریسک صندوق اهرمی را دارید، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پس از ورود به برنامه Asatrader، روی گزینه “بیشتر” ضربه بزنید.
 • به بخش توافق نامه ها مراجعه کنید.بخش توافقات در برنامه Asatrader
 • از میان قراردادهای موجود، قرارداد مربوط به صندوق اهرمی مورد نظر را پیدا کرده و گزینه «مشاهده» را کلیک کنید.

توافق نامه ها

 • اطلاعات مندرج در توافقنامه را با دقت مطالعه کنید و در صورت موافق بودن گزینه «من متن بالا را خوانده ام و با آن موافقم» را علامت بزنید.
 • روی گزینه «موافقم» ضربه بزنید.
  امضای قرارداد اهرمی
  با گذراندن این مراحل می توانید سهام صندوق اهرمی مورد نظر خود را به سادگی و دقیقاً مانند سایر صندوق ها خریداری و بفروشید.

توجه: در این صورت اگر قرارداد را امضا نکنید و اقدام به خرید صندوق اهرمی کنید، با خطا مواجه خواهید شد. این خطا به شما نشان می دهد “یک توافق نامه توسط کاربر امضا نشده است”. اگر این خطا را مشاهده کردید، روی View Agreements ضربه بزنید.
یک صندوق اهرمی را در برنامه Asatrader خریداری کنید
این شما را به صفحه توافقنامه ها می برد. در این صفحه می توانید قرارداد مربوط به صندوق اهرمی مورد نظر را بیابید و سپس آن را امضا کنید. پس از انجام این مراحل، می توانید صندوق اهرمی مورد نظر خود را خریداری کنید.


آخرین کلمه

هر سرمایه گذار باید قرارداد پذیرش ریسک این صندوق را قبل از خرید و فروش وجوه اهرمی امضا کند. در این مقاله سعی شده است روش امضای این قرارداد را هم از طریق وب سایت و هم از طریق اپلیکیشن سامانه معاملاتی کارگزار مجرب (اساترادر) به شما آموزش دهیم. لازم به ذکر است که معامله وجوه اهرمی بدون امضای این قرارداد برای هیچ معامله گر امکان پذیر نیست.