منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نئوویو تحلیل دماوند – تحلیلگران برتر سهام

نئوویو تحلیل دماوند – تحلیلگران برتر سهام

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نئوویو تحلیل دماوند - تحلیلگران برتر سهام

پیشنهاد از طریق پیامک

تحلیل و بررسی نئوویو دماوند

سهام شرکت برق دماوند در سال 1394 در بازار سرمایه عرضه شد. تاریخ انتشار این تحلیل 27 سپتامبر 1401 است.

از این تحلیل فقط با دیدن تصاویر و بدون خواندن متن توضیحات استفاده نکنید.

در تحلیل نئوویو دماوند با توجه به قواعد منطق در نئوویو و همچنین ضریب زمان، آغاز موج شماری سهام را از سال 97 در نظر گرفتیم.

هنگام بررسی روند صعودی تشکیل شده، عامل تشابه در طول زمان می تواند راهنمای خوبی برای شناسایی یک الگوی قطری باشد. نکته قابل توجه در این تحلیل، انتخاب یک بازه زمانی مناسب و محاسبه پیچیدگی سازه از سال 1997 تا 1999 است. این مشکل در بررسی چندین بازه زمانی نیز تایید شده است.

توجه داشته باشید که با توجه به زمان محدود داده های گرافیکی، هرگونه اظهار نظر در مورد ساختار ابرسیکلت فقط یک حدس است و ما آن را در نظر نخواهیم گرفت.

با توجه به موج خنثی تشکیل شده در سقف این روند صعودی، شناسایی انتهای روند صعودی مهمترین سوال در بررسی اولیه است.

اطلاعات کش دماوند به مدت 6 ماهنئوویو تحلیل دماوند - تحلیلگران برتر سهام

تجزیه و تحلیل Neoview دماوند در کش داده های 3 ماهه:

در داده های کش برای سه ماه، پایان الگوی صعودی را شناسایی می کنیم.

نکته مهمی که به وضوح قابل مشاهده است و باید به آن اشاره کنیم این است که موج f یک الگوی قطری فزاینده است که ساختار مثلثی محدودی را به ما نشان می دهد. خط قرمز تاییدی بر حرکت فشار و فرزندان آن از این مثلث است و به نوعی پایان روند صعودی را نشان می دهد. تأیید دیگر این الگو همزمانی حرکت پسرانش با حرکت پس الگو در ساختار قطری صعودی است.

در نتیجه انتهای الگوی صعودی را در همان نقطه سقف تاریخی قیمت قرار می دهیم.

کش داده 3 ماهه دماوندتحلیل نئوویو دماوند

تجزیه و تحلیل Neoview دماوند در داده های کش به مدت 1 ماه:

در داده های کش یک ماهه، روند نزولی را شناسایی می کنیم.

قبل از بررسی لازم به ذکر است که انتخاب کش داده های یک ماهه برای ارائه تحلیل نئوویو دماوند صرفا جهت نمایش و آموزش بهتر است وگرنه در همان کش سه ماهه شباهت زمانی در روند نزولی وظیفه نمودار مشخص می شود.

در این روند نزولی، عامل زمان در کش سه ماهه و شباهت الگوی حرکت در کش یک ماهه ما را به شناسایی الگوی حرکتی 7 موجی سوق می دهد به گونه ای که شباهت حرکت در امواج B و G را می توان در تحلیل اولویت بندی کرد.

طبق این قوانین، ما انتظار داریم یک موج G (که در آن قرار داریم)، ​​یک ساختار اصلاحی غیر استاندارد که در قالب زمان حرکت می کند، نه فقط یک اصلاح قیمت بزرگ.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که در روند نزولی نمودار دماوند به پایان روند داده های نقدی یک ماهه نزدیک می شویم و انتظار داریم در روند صعودی بعدی ابتدا سقف 24 تا 26 هزار شکسته شود. و سپس سقف 30000 سوراخ می شود.

توجه داشته باشید که فلش های ترسیم شده در تصویر کاملا شماتیک و قیمت های نشان داده شده در تصویر می باشد بیشترین متفکر باشید.

کش داده 1 ماهه دماوندتحلیل نئوویو دماوند

تحلیل فنی کلاسیک دماوند:

در تحلیل تکنیکال کلاسیک دماوند در بازه زمانی دو هفته ای به چند نکته مهم اشاره می کنیم.

نکته اول) یک حرکت صعودی کانالی چهار ساله که نسبتا معتبر است. پس از رسیدن به سقف و انتهای این کانال بین سال های 1999 تا 1401، نمودار در انتهای کانال تثبیت شد. انتظار می رود یکی دو بار دیگر به انتهای این کانال صعودی برخورد کند.

نکته دوم) روند خطوط SPAN A و SPAN B در اندیکاتور ایچیموکو در حال تسطیح و حرکت به سمت همگرایی است، انتظار داریم پس از گذراندن مدتی در زیر ابر ضخیم کومو، با همگرایی دو خط ذکر شده، از ابر نازک تر احتمالی عبور کند. .

نکته سوم) خط چیکو در بازه زمانی دو هفته ای به نمودار نزدیک می شود و با توجه به شیب نزولی که گرفته است، بعید است که بدون برخورد به نمودار به روند نزولی ادامه دهد. انتظار می رود چیکو در نمودار کندل استیک شرکت کند و روند جانبی در انتهای کانال صعودی ذکر شده در نقطه اول تثبیت شود و گذر زمان ذکر شده در نقطه دوم محقق شود.

نمودار دماوند در بازه زمانی دو هفته ایتحلیل نئوویو دماوند

تحلیل بنیادی دماوند

در بررسی آخرین صورت‌های مالی تلفیقی و جداگانه منتهی به 8 اسفند ماه 1400 که به تأیید حسابرس رسیده است، در خلاصه و عنوان به بررسی نقاط قوت این گزارش می‌پردازیم.

 • افزایش سفارشات و پیشرفت های شرکت (22 درصد) نشان دهنده افزایش رقابت یا افزایش اعتماد به شرکت برای فروش محصولات شرکت است.
 • دسترسی به مواد و کالا حدود 19 درصد افزایش یافته است و این شرکت برای تامین کالا و مواد مورد نیاز به کشورهای خارجی وابسته نیست.
 • اندوخته قانونی که باید 10 درصد سرمایه ثبت شده باشد، نشانه مدیریت خوب و سودآوری شرکت است.
 • سود (زیان) انباشته حدود 20 درصد افزایش یافته است که بیشتر از افزایش قیمت است
 • بدهی های تجاری و سایر بدهی های این شرکت حدود 52 درصد کاهش داشته است که به این معنی است که بیشتر به صورت نقدی خرید کرده است.
 • درآمد عملیاتی شرکت 46 درصد افزایش یافت که ناشی از افزایش قیمت و افزایش تولید بود.
 • مجموع هزینه ها اگرچه درآمد عملیاتی افزایش یافته است، اما مجموع هزینه ها حدود 33 درصد کاهش یافته است که نشان از مدیریت خوب این شرکت دارد.
 • هزینه های فروش، اداری و عمومی حدود 80 درصد کاهش یافت که نشان دهنده کنترل خوب هزینه ها بود و منجر به افزایش 84 درصدی سود عملیاتی شرکت شد.
 • سود خالص (زیان) هر سهم 170 درصد افزایش یافت

علاوه بر نکاتی که به عنوان نقاط قوت مطرح شد، به نکات منفی در این صورت های مالی اشاره می کنیم.

 • مطالبات تجاری و سایر مطالبات این شرکت 76 درصد افزایش یافت.
 • موجودی نقدی شرکت حدود 91 درصد افزایش یافته است، با توجه به اینکه نیاز به مواد اولیه زیادی برای تولید ندارد، این موجودی نقدی نباید در شرکت بلا استفاده بماند.
 • از وجوه ارزان استفاده نمی کند، با توجه به شرایط تورم، بهتر است به این منابع ارزان قیمت توجه شود.
 • سود قابل پرداخت 64 درصد افزایش یافته است، این برای سهامدار خوب است، اما برداشت منابع برای شرکت جالب نیست.

نتیجه

با توجه به چرخه تورمی ایجاد شده از سال 97 تا کنون، انتظار افزایش قیمت حامل های انرژی و حذف یارانه صنعت برق را در سال 1401 داشتیم، اما دولت تصمیم گرفت که این افزایش قیمت حامل های انرژی و حذف یارانه ها تدریجی شود. بدین ترتیب وی از ابتدای سال 1401 افزایش قیمت برق را در سه مرحله تصویب کرد که البته تا حذف تمامی یارانه های صنعت برق ادامه خواهد داشت.

این افزایش نرخ های مصوب با کاهش تولید نیروگاه ها در فصل سرما به دلیل مشکل گازرسانی تاثیری بر سودآوری این شرکت ها نخواهد داشت. در نتیجه نباید انتظار پذیرش نیروگاه ها در میانه فصل سرد را در بین سرمایه گذاران بزرگ داشته باشیم.

این مسائل با تحلیل Neoview دماوند مطابقت دارد و شروع چرخه بعدی را در اواخر سال 1401 تا اوایل سال 1402 تأیید می کند.

توصیه به سهامداران

به گزارش ناهیلیل نئوویو دماوند، اگر قیمت خرید شما بالاتر از 24000-26000 است و امکان تزریق نقدی دارید، سرمایه خرید را افزایش داده و میانگین خرید خود را به قیمتی کمتر از 26000-24000 کاهش دهید که در روند صعودی بعدی شما می تواند با سود معقول و قابل توجهی در حدود 30000 بیرون بیاید.

محدوده ریسک پایین برای خرید: محدوده 13000 تا 14000 ریال است
محدوده ریسک برای خرید: بالای 22000 ریال

خرید به قصد سرمایه گذاری به مدت سه تا نه ماه با قیمت های درج شده مناسب است

تحلیل امین شجاعی.