منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کد بورس را دریافت کنید و سهام را در کارگزاری مفید مدیریت کنید

کد بورس را دریافت کنید و سهام را در کارگزاری مفید مدیریت کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کد بورس را دریافت کنید و سهام را در کارگزاری مفید مدیریت کنید

سبد سهام شامل 49 شرکت بورسی و غیر بورسی است. در حال حاضر صاحبان واحدهای سهامی که روش مستقیم مدیریت واحدهای خود را در سیستم سهام عدالت انتخاب کرده و به اصطلاح واحدهای سهامی خود را معاف کرده اند، می توانند سبد سهام خود را از طریق سیستم سهام یک شرکت کارگزاری مفید (غایب کامل و بدون نیاز به عضویت) مدیریت کنند. ).در کارگزاری یا با کد آنلاین) و اگر بخواهند تا 60 درصد آن را بفروشند.

آیا برای فروش واحدها گرفتن کد معاوضه الزامی است؟

در حال حاضر کد سهامداری برای کلیه دارندگان سهام صادر می شود و برای فروش آن نیازی به ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت نیست. اما در صورت امکان معامله سهام در آینده، برای استفاده از این مزیت، ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت الزامی است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در یک کارگزار مفید حساب باز کنید و در زمان مناسب اطلاعات خود را در سجام ثبت کنید.

مدیریت و فروش واحدها در کارگزاری سودمند

یک کارگزاری مفید جهت رفاه حال صاحبان واحدها، سامانه مشاهده، مدیریت و فروش واحدها را راه اندازی کرده است. افرادی که شماره همراه درج شده در سامانه خصوصی سازی به نام آنهاست می توانند در سامانه سهام عدالت کارگزار مفید ثبت نام و سفارش فروش خود را ارسال کنند.

رویه های فروش سهام در میانجیگری سودمند

پس از ورود به سیستم سرمایه کارگزاری مفید، دو گزینه دارید:

1) ثبت نام در اولین ورود

2) وارد شوید

کد بورس را دریافت کنید و سهام را در کارگزاری مفید مدیریت کنید

اگر برای اولین بار است که وارد سایت می شوید و قبلا کارگزار دیگری را به عنوان کارگزار کنترل کننده سهام خود انتخاب نکرده اید، می توانید روی گزینه “ثبت نام در اولین ورود” کلیک کرده و کد کشور و شماره همراه خود را وارد کنید. شخص و ثبت نام شده در سامانه سهام، فعالیت کارگزاری مفید را به عنوان کارگزار ناظر تایید می کند.

در مرحله بعد با کلیک بر روی گزینه “ورود” می توانید وارد حساب کاربری خود شده و علاوه بر مشاهده سبد سهام کامل، تعداد دارایی های هر سهم و آخرین قیمت آنها اقدام به فروش نمایید. برای این کار کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

کد بورس را دریافت کنید و سهام را در کارگزاری مفید مدیریت کنید

امتیازات اضافی از سبد سرمایه

1- کلیه شرکت های کارگزاری فقط مسئولیت فروش سهام را بر عهده دارند. به نحوی که می توانید با استفاده از سیستم کارگزاری سود سهام، تمامی جزئیاتی مانند درجه، تعداد و ارزش روز هر سهم را در سبد سهام مشاهده کنید و هر زمان که خواستید به فروش برسانید.

2- در صورت ثبت سفارش فروش قبل از ساعت 14:00 هر روز، در روز کاری بعد سفارش شما توسط کارگزار در بازار قرار می گیرد و در صورت اجرای دستور فروش، پرداخت دو روز کاری بعد به شعبه شبایی انجام می شود. شماره در سامانه سهامی که به صورت الکترونیکی وارد کرده اید واریز خواهد شد.

3- پرتفوی سرمایه گذاری سهام خود شما که در سامانه سهامداران بازار سرمایه و کارگزار ناظر شما ثبت شده است، شخصیتی کاملاً متفاوت با سبد سهام دارد، بنابراین نمی توانید سبد سهام را به پرتفوی شخصی خود در شرکت کارگزاری .

4- پس از انتخاب کارگزار ناظر سهام عدالت تا اطلاع ثانوی امکان تغییر کارگزار ناظر وجود ندارد.